E-ticaret nedir?

E-ticaret, mal ve hizmetlerin satışlarının internet üzerinden online olarak yapılmasıdır. E-ticaret ile belirli bir kitlenin dışına çıkılarak internet kullanıcılarına satış yapılabilmektedir.

Müşterilerinizin 7/24 ziyaret edebileceği, ürünlerinizi detaylı inceleyebileceği e-ticaret sitenizde stok, ürün maliyeti, iş gücü ve dükkan giderlerini minimum seviyede tutarak sadece satışa odaklanabilir, belirli bir bölge sınırlaması olmadan her noktada ürünlerinize ihtiyaç duyan kitlelere ulaşabilirsiniz.

Elektronik ticaret hacminin 2018 yılında 70 Milyar TL, 2023 yılında da 350 Milyar TL’ye ulaşmasının öngörüldüğü ülkemizde, 2013 yılı kartlı ödemelerde 35 Milyon TL’lik ciroya ulaşıldığı belirtilmektedir.

E-ticaret sitenizde kendi satış stratejilerinizi geliştirebilir ve kampanyalar düzenleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz. MarkaClick E-ticaret paketlerinde standart olarak gelen kampanya ve promosyon modülleri ile müşterilerinizi mutlu edecek kampanyalar hazırlayabilir böylece yeni müşterilere ulaşırken satışlarınızı da arttırabilirsiniz.

Artık e-ticaret sektöründe yerinizi almanın tam zamanı. Şimdi kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimciler, gelişmiş e-ticaret altyapısı sunan Ekonetya ile birlikte düşük maliyetler ile sahip olacakları sanal mağazalarından rahatlıkla ürünlerinin online satışını gerçekleştirebilirler.